Pozyskane 295 200 zł pochodzi z Funduszu Solidarnościowego w ramach programu resortowego ministra rodziny, pracy i polityki społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”.
Spółdzielnia Socjalna Kociewska z dofinansowaniem dla osób z niepełnosprawnością
– Dzięki temu wsparciu spółdzielnia po raz pierwszy będzie mogła realizować działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami na terenie dwóch gmin: Morzeszczyn i Pelplin, zapewniając beneficjentom profesjonalną pomoc i wspierając ich samodzielność w codziennym życiu – mówi Mirosław Chyła, burmistrz Pelplina.
Są kolejne wnioski o dofinansowanie dla SSK
Spółdzielnia nie spoczęła na laurach, składa kolejne wnioski o dofinansowanie, m.in. na realizację programu „Opieka wytchnieniowa 2025”, oraz z rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na zadanie z zakresu poprawy samoorganizacji społecznej.
– W naszym projekcie, na który Spółdzielnia Socjalna Kociewska uzyskała środki, wsparciem obejmiemy minimum 10 osób – zapowiada Emila Laskowska, prezes zarządu SSK.
Spółdzielnia Socjalna Kociewska. Czym się zajmuje?
Założycielami Spółdzielni Socjalnej Kociewska są gminy Pelplin oraz Morzeszczyn. To podmiot łączący cechy przedsiębiorstwa oraz organizacji pozarządowej. Jej podstawowym zadaniem od samego początku jest reintegracja zawodowa osób zakwalifikowanych do grup defaworyzowanych, w tym między innymi osób niepełnosprawnych, bezrobotnych lub korzystających z określonych form państwowej pomocy socjalnej. Spółdzielnia świadczy usługi z zakresu opieki społecznej, w tym przede wszystkim zajmuje się osobami starszymi, niezależnymi i niepełnosprawnymi.
Emilia Laskowska została nowym prezesem Spółdzielni Socjalnej Kociewska, kiedy po czterech latach pracy dla SSK ze stanowiska prezesa zarządu odszedł jej pierwszy szef – Konrad Mania.
Napisz komentarz
Komentarze