Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Pomorskie: Policjanci znaleźli 40 ton podróbek płynów, kawy i perfum

30 ton różnych produktów z podrobionymi znakami towarowymi znanych i popularnych na polskim rynku marek znaleźli w halach magazynowych w Żelistrzewie funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku i Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Dodatkowo w sklepie w Rumi zabezpieczono kolejne 10 ton takich produktów przygotowanych już do sprzedaży. Zatrzymano czterech mężczyzn, w tym ojca i syna z powiatu puckiego.
podrobione towary, Żelistrzewo, Rumia
40 ton podróbek płynów, kawy i perfum zabezpieczono w magazynach w Żelistrzewie oraz Rumi

Autor: Materiały prasowe policji KPP w Pucku

40 ton płynów do prania i płukania, kawy, perfum i ładowarek do telefonów z podrobionymi znakami towarowymi popularnych marek, o wartości rynkowej sięgającej 2 milionów złotych, znaleźli i zabezpieczyli w Żelistrzewie i Rumi funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku przy współudziale funkcjonariuszy Drugiego Działu Realizacji Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni.

podrobione towary, Żelistrzewo, Rumia

40 ton podróbek płynów, kawy i perfum w magazynach w Żelistrzewie oraz Rumi

Podczas przeszukania hal magazynowych w Żelistrzewie ujawniono 30 ton podrabianych produktów, natomiast w magazynie i sklepie w Rumi zabezpieczono kolejne 10 ton takich produktów przygotowanych już częściowo do sprzedaży detalicznej na sklepowych półkach jako oryginalne produkty „prosto z Niemiec”. Jak zdradzają policjanci, ta działalność trwała od czerwca tego roku i polegała między innymi na rozlewaniu substancji w postaci żelu do butelek i oklejaniu ich etykietami z podrobionymi znakami towarowymi bądź oklejaniu naklejkami przygotowanego w opakowaniach towaru. Profesjonalnie wykonane etykiety do złudzenia przypominały oznaczenia renomowanych marek. Wyjątkowa dbałość o odwzorowywane logotypy, kolory, czcionkę oraz inne elementy etykiet, charakterystyczne dla oryginalnych produktów, wprowadzały w błąd konsumentów co do zakupionego towaru.

Dzięki tak zaawansowanym „przeróbkom” towary zyskiwały wysoką wartość rynkową, a nieświadomi konsumenci nabywali je w przekonaniu, że kupują produkty o sprawdzonej jakości, pochodzące od zaufanych producentów.

– Podczas działań zatrzymano czterech mężczyzn dokonujących wspólnie procederu wprowadzania na rynek produktów zawierających między innymi niezidentyfikowane substancje, łudząco przypominające oryginalne znane artykuły. Dwaj z nich to ojciec i syn z powiatu puckiego, którzy, prowadząc zarejestrowane legalnie firmy, pod ich przykrywką zajmowali się wytwarzaniem i wprowadzaniem podróbek do obrotu. Kolejni dwaj to mężczyzna z powiatu lęborskiego wynajmujący hale do celów produkcyjnych oraz kierowca z powiatu puckiego rozwożący przygotowany towar – informują policjanci.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty oznaczania i obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi o znacznej wartości, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodów. Grożą im kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz wysoka grzywna. W przypadku gdy przestępstwo jest popełnione w zorganizowanej grupie lub na dużą skalę, sąd może zaostrzyć karę. Prokuratura Rejonowa w Pucku, nadzorująca sprawę, zastosowała wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci dozorów, poręczeń majątkowych oraz zakazów opuszczania kraju. 

Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar podczas przeszukań mieszkań podejrzanych zatrzymali również część pieniędzy uzyskanych z nielegalnego procederu. Łącznie zabezpieczyli ponad 700 tys. zł w walucie polskiej, USD oraz euro. 

Zabezpieczono również dwa pojazdy służące do przewozu przerobionego towaru o szacunkowej wartości ok. 110 tys. zł.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama