Pracownicy branży IT
IT jest jednym z najbardziej dochodowych sektorów nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Również w Gdańsku nie brakuje firm świadczących usługi z tej dziedziny. Wielu specjalistów robiących karierę w tej branży, nie ma wyższego wykształcenia. Jak to możliwe? Choć studia stanowią dobrą podstawę do zdobywania wiedzy i umiejętności z tego obszaru, cyfryzacja i nowoczesne technologie podlegają dynamicznym zmianom. Niezbędne jest stałe śledzenie trendów i aktualizowanie wiadomości.
Tylko ludzie z pasją, którzy są gotowi cały czas uczyć się, rozwijać swoje umiejętności i adaptować się do zmieniających się technologii, mogą odnieść sukces w tej branży. Ważna jest wiedza praktyczna, doświadczenie oraz zdolność do szybkiego przyswajania nowinek technologicznych, natomiast formalne wykształcenie nie ma aż tak istotnego znaczenia. Obecnie perspektywiczne zawody z tego obszaru to analitycy danych, specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa, specjaliści od uczenia maszynowego, eksperci zajmujący się sztuczną inteligencją oraz programiści.
Agent nieruchomości
Rynek mieszkaniowy w Gdańsku przynosi spore dochody. Skuteczni agenci nieruchomości mogą wypracować spore prowizje od sprzedaży lub najmu mieszkań, domów i innych lokali, czy też powierzchni biurowych. Osoby, które chcą pracować w tym zawodzie, nie muszą mieć wykształcenia wyższego, wystarczy średnie. Ważne jest natomiast, by odznaczały się zdolnościami interpersonalnymi. W tej branży liczy się nastawienie na cel, ale też zrozumienie potrzeb i oczekiwań klienta, umiejętności sprzedażowe, znajomość lokalnego rynku, perswazja. Przydatne jest także prawo jazdy i znajomość języków obcych – szczególnie angielskiego i niemieckiego. Zarobki zależne są od osiąganych wyników. Szukając pracy dla siebie, warto wejść na stronę GoWork.pl - https://www.gowork.pl/praca/gdansk;l, gdzie udostępniane są aktualne oferty z regionu.
Elektryk
Elektryk to kolejny zawód, w którym można sporo zarobić bez wyższego wykształcenia. Szczególnie dobrymi wynagrodzeniami mogą się cieszyć osoby, które prowadzą własne firmy lub specjalizujące się w branży OZE albo w dziedzinie nowoczesnych technologii. Zapotrzebowanie na usługi elektryczne jest nieprzerwanie wysokie, co związane jest z rosnącą liczbą budynków mieszkalnych, komercyjnych oraz przemysłowych, które wymagają profesjonalnych instalacji i konserwacji. Wzrost liczby projektów budowlanych oraz modernizacyjnych stwarza stałe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych elektryków.
Specjaliści OZE
Branża odnawialnych źródeł energii prężnie się rozwija i boryka z deficytami kadrowymi. Specjaliści z tej dziedziny mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy. Nie muszą mieć wyższego wykształcenia. Poszukiwane są m.in. osoby zajmujące się fotowoltaiką, technicy obsługujący turbiny wiatrowe, czy specjaliści od pomp ciepła i systemów geotermalnych.
Pracodawcy poszukują specjalistów, którzy potrafią szybko adaptować się do zmieniających warunków i mają odpowiednie kwalifikacje. Dlatego osoby, które stawiają na zdobywanie praktycznych umiejętności i są gotowe na ciągły rozwój, mogą liczyć na satysfakcjonujące oferty pracy bez konieczności ukończenia uczelni.
Napisz komentarz
Komentarze