Pracownicy UCK mówią o wielkim wyzwaniu logistycznym. Na terenie jednego z największych polskich szpitali, przyjmującego rocznie ponad 130 tys. pacjentów, rozpoczynają się wstępne prace przed budową Centrum Medycyny Pediatrycznej.
Centrum Medycyny Pediatrycznej powstaje w UCK w Gdańsku
CMP będzie liczyć sześć kondygnacji (w tym dwa pod ziemią), zostanie wybudowane na miejscu dwóch starych budynków (nr 7 i 8), a następnie połączone z resztą infrastruktury szpitalnej poprzez łączniki.
Przeprowadzono już pierwsze wyburzenia, usuwając przybudówkę przy budynku nr 9. Teraz nadchodzi kolej na rozbiórkę budynków nr 7 i 8.
– Największe rozbiórki rozpoczniemy na początku wakacji, kiedy aut przyjeżdża do nas mniej – mówi Arkadiusz Lendzion, zastępca dyrektora naczelnego UCK ds. administracyjno- technicznych. – Mam nadzieję, że te prace będą jak najmniej uciążliwe dla naszych pacjentów. Staramy się, by tak było, niemniej jednak zachęcam do wyboru komunikacji miejskiej i taksówek, żeby nie parkować samochodami na terenie szpitala.
Z 400 miejsc parkingowych na terenie szpitala pozostanie ok. 370. Przewidywane są także zamknięcia dróg i powstające z tego powodu zatory.
Co zmieni się w ruchu drogowym na terenie UCK?
- Droga pomiędzy budynkami nr 2 a nr 12 zostanie zamknięta i będzie nieprzejezdna od dnia 24.06.2024 r.
- Wyjazd bramą nr 3 (za budynkiem nr 9) będzie zablokowany od dnia 24.06.2024 r.
- Droga między budynkami 8 a 9 oraz budynkami 4 a 10 zostanie wyłączona z ruchu od dnia 24.06.2024 r.
- Droga między budynkiem 7 a CMN będzie jednokierunkowa od dnia 17.06.2024 r.
- Wjazd do garażu budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej oraz dla karetek i pacjentów Izby Przyjęć Ginekologiczno-Położniczej pozostaje bez zmian, co jest istotne dla pacjentek rodzących.
Centrum Medycyny Pediatrycznej w UCK. Kiedy koniec prac?
Wyburzenia budynków mają zostać zakończone do 31 października 2024 r.
Centrum Medycyny Pediatrycznej będzie, według planów, gotowe w 2027 roku. Zakłada się, że baza będzie liczyć ok. 110 łóżek. Znajdą się tam m.in.:
- Oddział Obserwacyjny,
- Oddział Dzienny Pediatryczny,
- Oddział Dzienny Rehabilitacji Pediatrycznej,
- Pracownia Endoskopii
- czy też Klinika Reumatologii i Immunologii Dziecięcej.
Centrum będzie dysponowało najnowocześniejszą aparaturą medyczną, wśród której znajdą się m.in.: TK, MRI, RTG, angiograf, tory wizyjne na blokach operacyjnych, stoły operacyjne z funkcją wymiennych blatów, mobilne aparaty RTG, respiratory, defibrylatory, aparaty do znieczulenia, kardiomonitory i endoskopy. Budynek zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania teletechniczne ułatwiające opiekę nad pacjentem i gwarantujące pełne bezpieczeństwo osób w nim przebywających.
Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 300 mln złotych.
Napisz komentarz
Komentarze