Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Viva Oliva! Gdańska dzielnica świętuje już 13 raz

Święto Dzielnicy Viva Oliva już po raz 13. stało się międzypokoleniową zabawą w przyjaznym otoczeniu z familijną atmosferą. To dobra okazja do spotkań, sąsiedzkich pogaduch i wymiany dobrej energii. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Przed nami jeszcze „Muzyczne fascynacje – koncert dzieł wielkich mistrzów” oraz mocny muzyczny akcent w wykonani zespołu „Urwani z Wesela”.
Viva Oliva, Gdańsk, Oliwa

Autor: Robert Rozmus I Zawsze Pomorze

W 13. Święto Dzielnicy Viva Oliva w tym rok włączyło się aż 80 partnerów. Zielone serce dzielnicy, czyli ulica Opata Jacka Rybińskiego zamienił się w pieszy deptak, pełen zabawy, kolorów i dobrej energii. Wzdłuż Rybińskiego można było skorzystać z oferty ponad pięćdziesięciu stoisk, w których swoje atuty prezentowali artyści i rękodzielnicy, gastronomicy, szkoły i przedszkola, placówki zdrowia, organizacje pozarządowe, lokalni działacze oraz przedsiębiorcy. 

- Niezwykle bogaty program tworzyły setki osób zaangażowanych w święto – mówi Marzena Świtała, koordynatorka projektów Fundacji Wspólnota Gdańska. 

Reklama

Podczas święta wstąpiły: grupy wokalne oraz taneczne, chóry i zespoły akrobatyczne. Można było także obejrzeć pokazy sportowe. 

O godzinie 18.00 rozpoczną się jeszcze „Muzyczne fascynacje – koncert dzieł wielkich mistrzów” podczas których zabrzmią znane utwory opery, operetki i musicalu – m.in. Wolfganga Amadeusza Mozarta, Gioacchino Rossiniego, Giacomo Pucciniegoc czy Emmericha Kalmana - oraz piosenki polskiej muzyki rozrywkowej z cyklu „Powróćmy jak za dawnych lat”. 

Świętowanie zwieńczy o godzinie 20.00 mocny muzyczny akcent - do tańca porwie grupa Urwani z Wesela, polska orkiestra grająca w stylu Balkan Brass. Jeśli lubicie bałkańskie rytmy to warto się wybrać. 

Miłośnicy spacerów mieli okazję do spacerów z lokalnymi przewodniczkami, które opowiadały najciekawsze anegdoty i fakty z życia i historii Oliwy. Można też było podpatrywać przy pracy artystów uczestniczących w malarskim plenerze. A dla miłośników książek, na wzór popularnego bookcrossingu, czyli wymiany książek, odbywała się Zielona Wymianka – plantcrossing, podczas którego można było bezkosztowo zyskać nową roślinę do kolekcji, w zamian za już nam niepasującą.

Reklama
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama