Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biustowniczki. W Gdańsku kobiety za darmo przebadają piersi

Biustowniczki to inicjatywa, w której mogą wziąć udział kobiety od 18 do 35 roku życia, czyli te, których nie obejmują systemowe programy profilaktyczne. W ramach akcji, w Gdańsku, kobiety od 18 do 35 roku życia mogą skorzystać z darmowego USG piersi. Badania odbędą się 17 i 18 maja w godzinach 10- 20 w Galerii Przymorze przy ul. Obrońców Wybrzeża 1.
Akcja Biustowniczki
Ambasadorki akcji "Biustowniczki"

Autor: materiał prasowy

Chociaż o kobiecych nowotworach mówi się dużo, często zapominamy, że nie dotyczą one jedynie osób po czterdziestce. Rak w młodym wieku ma szybszy i bardziej agresywny przebieg, a dla kobiet w tej grupie wiekowej nie ma żadnego, zakrojonego na szeroką skalę, programu bezpłatnych badań profilaktycznych.

Akcja Biustowniczki. Na czym polega?

Misją Biustowniczek jest zapewnienie bezpłatnych badań przesiewowych pod kątem wykrywania nowotworu piersi osobom w wieku 18-35 lat.

W mobilnych gabinetach lekarki będą czekać na młode kobiety, których nie obejmują systemowe programy profilaktyczne. Na darmowe badania można przyjść bez skierowania, a nawet bez ubezpieczenia. Nie obowiązują żadne zapisy, a o kolejności decyduje czas przyjścia. Akcja ma charakter ogólnopolski. Za projekt odpowiedzialna jest Fundacja Kapitan Światełko, a wyłącznym partnerem strategicznym Santander Consumer Bank. 

CZYTAJ TEŻ: Gdańsk: 3maliny szyją serca, które koją ból i dają wsparcie. W ten sposób wspierają kobiety z nowotworami piersi

- Celem akcji „Biustowniczki” jest wzmacnianie świadomości kobiet w kwestii dbania o zdrowie niezależnie od wieku.  W codziennym pośpiechu często zapominamy o tym, co najważniejsze albo odkładamy to na wieczne później. Tymczasem rak piersi w początkowym okresie przebiega bezobjawowo, a jednocześnie największe szanse na wyleczenie daje jego wykrycie we wczesnym stadium rozwoju. Dlatego nie ma na co czekać i warto skorzystać z badania w ramach „Biustowniczek”, by przekonać się, że faktycznie jesteśmy zdrowe lub odpowiednio wcześniej zareagować w przypadku wykrycia zmiany - komentuje Magdalena Grzelak, Rzeczniczka Prasowa z Santander Consumer Banku.

Każdego roku tylko w Polsce odnotowuje się ponad 1000 zachorowań młodych kobiet na raka piersi. Nawet niezłośliwy nowotwór to wciąż zmiana, o której powinno się wiedzieć i monitorować jej stan. Dla wielu osób badania profilaktyczne to duży wydatek, a problem często jest bagatelizowany – niesłusznie!

Akcja Biustowniczki daje możliwość na przebadanie się bez żadnych kosztów. Badania USG są bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne, te w ramach akcji Biustowniczki adresowane są do wszystkich kobiet między 18 a 35 rokiem życia. Badania prowadzone będą przez kobiety-lekarzy, aby zapewnić maksymalny komfort pacjentkom. Uczestniczki będą miały do dyspozycji 2 mobilne gabinety USG, które będą stać przez 2 dni w centrach handlowych w 8 miastach. To aż 320 godzin badań profilaktycznych! 

Na badania nie są prowadzone zapisy, decyduje kolejność przybycia. Bez ukrytych kosztów, bez skierowań – jedyny wymagany dokument to zgoda na przeprowadzenie badania. Badania USG trwają około 15 minut i nie wymagają żadnego przygotowania poza zachowaniem higieny osobistej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama