Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Miała trzy promile i prowadziła samochód. Teraz straci auto

W czwartek 14 marca 2024 roku wieczorem w Lniskach doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwej kobiety, prowadzącej peugeota. Badanie alkomatem wykazało, że 58-kobieta ma w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Od tego dnia weszły w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów kierowcom mającym we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Konfiskata jest obowiązkowa.
Policja

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Lniska: Jechała pijana, straci samochód ze względu na nowe prawo

W czwartek o godzinie 17, oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o tym, że w Lniskach (powiat kartuski) nietrzeźwa kobieta prowadziła auto.

Już na pierwszy rzut oka było widać, że osoba kierująca peugeotem ma problemy. Kiedy samochód zatrzymał się w Lniskach, świadkowie zauważyli wysiadającą z niego kobietę, która zataczając się, próbowała oddalić się od auta. Wówczas mężczyźni, którzy wcześniej zadzwonili na policję, zabrali jej kluczyki.

Wezwany na miejsce zdarzenia patrol w pobliżu miejsca zdarzenia zatrzymał 58-latkę. Badanie alkomatem wykazało, że ma ona w organizmie trzy promile alkoholu. W dodatku wyszło na jaw, że już wcześniej kobiecie cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami.

Samochód 58-latki przewieziono na parking policyjny, a kobietę zatrzymano na noc w kartuskiej komendzie.

Funkcjonariusze apelują, by reagować na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Można nawet anonimowo pod numerem telefonu 112  powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Ważne jest jednak, by nie zatrzymywać nietrzeźwego kierowcy na własną rękę, gdyż osoby pod wpływem alkoholu mogą zachowywać się agresywnie. Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy należy zostawić policji.

Konifskata samochodu. Nowe przepisy weszły w życie

Policjanci przypominają także, że od 14 marca 2024 roku weszły w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów kierowcom mającym we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Samochód straci też kierowca, który np. spowodował wypadek drogowy i uciekł z miejsca zdarzenia. Konfiskata jest obowiązkowa. Pierwszym w kraju kierowcą, który stracił na mocy nowych przepisów auto, był zatrzymany około godz. 2 w nocy w czwartek w Ustroniu na Śląsku  pijany kierowca Audi A3, który miał 2 promile alkoholu we krwi.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama