Baza dla ratowników i centum aktywności dla mieszkańców
Podobne budynki całoroczne stoją na Stogach i w Brzeźnie. To nie tylko poprawa warunków pracy ratowników, ale również zaplecze dla sprzętu wykorzystywanego w ich codziennej pracy, sanitariaty, punkt medyczny.
Nowy budynek ma dwie kondygnacje. Powierzchnia użytkowa wynosi 65,28 m2, a kubatura 210,71 m3. Składa się z: biura starszego ratownika i punktu zgłoszeń, pomieszczenia socjalnego, szatni, sanitariatu, magazynu sprzętu ratownictwa wodnego. Koszt budowy wyniósł niespełna 670 tys. PLN.
Ta nowoczesna baza będzie udostępniana również osobom, które chcą aktywnie spędzać czas nad wodą, np. morsom, którzy w okresie zimowym korzystają z kąpieli morskiej. GOS planuje również organizować tutaj różnego rodzaju zajęcia i treningi z instruktorami.
Plaże w Gdańsku: 9 kąpielisk, ponad 70 ratowników
Ponad 70 ratowników znajdzie zatrudnienie na dziewięciu kąpieliskach zlokalizowanych od Jelitkowa do Świbna. Poszukiwane są osoby pełnoletnie, umiejące pływać, chcące podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje. Wśród pożądanych cech znajduje się z pewnością opanowanie w ciężkich i stresujących sytuacjach. Osoby, które decydują się na ten zawód, powinny również wykazywać się umiejętnością pracy w zespole, dobrym kontaktem z otoczeniem oraz empatią i asertywnością. Trzeba pamiętać, że praca ratownika jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca. Stała obserwacja akwenu, przy zmiennych warunkach atmosferycznych nie należy do łatwych. Ponadto ratownik musi być w każdej chwili gotowy do udzielenia pierwszej pomocy, zarówno w wodzie, jak i na lądzie.
Ile zarobi ratownik WOPR w Gdańsku?
Wynagrodzenie to 5500 PLN brutto/miesiąc. Rozpoczęcie pracy będzie możliwe od 21 czerwca. Ponadto, osobom spoza Gdańska, GOS zapewnia nocleg bez wyżywienia oraz pełny komplet odzieży.
Napisz komentarz
Komentarze