Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W Gdańsku działa „złota rączka” dla seniorów. Pomaga za darmo

Cieknący kran albo spłuczka w toalecie? Przepalona żarówka? A może jakaś „meblowa” awaria? Przy wszystkich tego typu usterkach i utrapieniach, nawet dwa razy w roku, seniorom i seniorkom z Gdańska, którzy przekroczyli 70 rok życia, bezpłatną pomoc zapewni „złota rączka dla seniora”.
W Gdańsku działa „złota rączka” dla seniorów. Pomaga za darmo

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Gdańsk: Usterka u seniora? Bezpłatnie pomoże „złota rączka”

- „Złota rączka” wykonuje głównie naprawy: hydrauliczne, elektryczne i meblowe. W ramach usługi np. uszczelni cieknące krany w kuchni czy łazience, naprawi spłuczkę, baterię. Fachowiec ze Spółdzielni bez problemu wymieni też m.in. przepalone żarówki czy zepsuty zamek w drzwiach. Dokręci kontakty i poluzowane zawiasy w meblach lub drzwiach. Wymieni „żabki” przy karniszach, w razie konieczności uszczelni też okna – mówi Sylwia Ressel z Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

CZYTAJ TEŻ: Hotel w kształcie ryby i wielka filiżanka? Na Wyspie Spichrzów chciał w PRL zbudować Disneyland

To właśnie MOPR przygotował czwartą z kolei edycję projektu „Złota rączka dla seniora”, w ramach którego usługi u osób w wieku 70+ realizuje Gdańska Spółdzielnia Socjalna. Nieodpłatna pomaga fachowca przysługuje seniorom w stolicy Pomorza dwa razy w roku, a naprawa jest całkowicie bezpłatna. Jeśli koszt materiałów potrzebnych do wykonania pracy nie przekracza 80 złotych brutto, to również są one zapewniane przez wykonawcę. Natomiast, gdy jest on wyższy od tej kwoty – osoba starsza pokrywa różnicę w (cenie materiałów), choć - jak zapewniają urzędnicy - wcześniej ta kwestia jest oczywiście uzgadniana z seniorem, by nie narazić go na duży wydatek.

Jak działa „złota rączka dla seniora” w Gdańsku?

  • Zgłoszenia dotyczące napraw przyjmowane są w dni powszednie, w godzinach od 7.30 do 15.30, pod numerem telefonu komórkowego: 881 703 096,
  • Pracownik Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej umawia telefonicznie zakres i wykonanie usługi oraz dogodny termin wizyty w mieszkaniu.

Usługi „złotej rączki” pomyślane zostały zwłaszcza jako wsparcie dla samotnych seniorek i seniorów, mniej sprawnych fizycznie np. ze względu na zły stan zdrowia i dysponujących skromnym budżetem. Przeciętnie w ramach projektu realizowane jest około 70 do 90 napraw i technicznych interwencji miesięcznie.

Realizacja tej edycji projektu finansowanego przez miasto Gdańsk, potrwa do końca października 2026 roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama