Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Instytut Kultury Miejskiej już w Kunszcie Wodnym. Trwa weekend otwarcia

Targ Rakowy 11 – to nowy adres na kulturalnej mapie Gdańska. Właśnie w tym miejscu od teraz mieści się Instytut Kultury Miejskiej, w którym można raczyć się sztuką i kulturą, a z którego można też podziwiać panoramę miasta, Bramę Wyżynną, Katownię czy wieże Ratusza i kościoła Mariackiego.
Instytut Kultury Miejskiej już w Kunszcie Wodnym. Trwa weekend otwarcia

Autor: UM Gdańsk

- Instytut Kultury Miejskiej to instytucja działająca od kilkunastu lat blisko mieszkańców i mieszkanek Gdańska. Proponuje wydarzenia, które odkrywają miasto przez sztukę, literaturę, działania społeczne i aktywności w przestrzeni miejskiej. Streetwaves, NARRACJE czy Lokalni Przewodnicy pokazują potencjał wielu dzielnic i silne lokalne społeczności, które aktywnie budują kulturę w Gdańsku. W nowej siedzibie IKM – w budynku Kunsztu Wodnego przy Targu Rakowym 11 – zyskujemy nową przestrzeń do rozwoju, uczestnictwa w kulturze, spotkań, prezentacji nowych inicjatyw. - Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie, ponieważ filozofia działania Instytutu Kultury Miejskiej to współpraca. Współpraca z mieszkańcami i mieszkankami, ze środowiskiem twórców - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Od piątku trwają wydarzenia towarzyszące otwarciu Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Za nami widowisko choreograficzne Katarzyny Wolińskiej z udziałem lokalnych tancerzy i tancerek, które wyświetlane było na fasadzie oraz wewnątrz budynku, a także występ didżejski i zabawa taneczną.

W sobotę 23 września, w IKM dzieje się naprawdę sporo. Chętni od rana spacerują po Kunszcie Wodnym, poznając od przewodników m.in. historię tego miejsca. Odbyły się już też m.in. ciekawe spotkanie z twórcami Baru Wodnego w IKM (Tea Andreoletti i Eero Yli-Vakkuri) oraz kuratorką Anną Mituś i gronem ekspertów o przyszłości Gdańska w kontekście podnoszącego się poziomu mórz i oceanów oraz wernisaż instalacji dźwiękowej Marcina Dymitera „Linie i fale”.

W audytorium swój film o godz. 14.00 „Genius loci” zaprezentuje Maciej Jarczyński (po filmie spotkanie z reżyserem i producentem Piotrem Gładkowskim). Ciekawie zapowiada się o godz. 16.00 rozmowa o stanie świata z udziałem Stefana Chwina, Magdaleny Kicińskiej, Małgorzaty Lebdy, Tomasza Stawiszyńskiego i Dariusz Rosiaka, którą poprowadzi Dagna Kurdwanowska. Natomiast wieczorem zaplanowano koncert „Wodecki Twist Sweet ’90s” z udziałem Natalii Przybysz i Pauliny Przybysz. Po nim międzypokoleniowa potańcówka.

Jeszcze do godz. 20.00 można bezpłatnie zwiedzać makietę współczesnego Śródmieścia Gdańska.

Ci, którzy jeszcze nie odwiedzili nowego miejsca na mapie Gdańska, mogą to uczynić również w niedzielę. Tego dnia program otwarcia skupiony jest głównie na rodzinach z dziećmi. Rano zaplanowano poranek filmowy, później warsztaty literackie z Sherlockiem Holmesem i zabawy taneczno-ruchowe. Odbędzie się także spotkanie z Weroniką Ancerowicz, autorką książek „Mój kumpel jest dziewczyną”, „Maybe you”. Popołudniu odbędzie się koncert ukochanego przez dzieci zespołu Czereśnie. Zaplanowano również warsztaty rodzinne „Co to jest Kunszt Wodny?”.

Szczegółowy program i informacje oraz bezpłatne wejściówki na stronie Instytutu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama