Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Budżet Obywatelski w Gdyni. Głosowanie rozpoczęte

Do 18 września można wybierać spośród blisko 300 pomysłów w ramach gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Mieszkańcy Gdyni wybrali już 637 różnego rodzaju inicjatyw. Zagłosować można internetowo.
ul. Piłsudskiego w Gdyni

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Budżet Obywatelski w Gdyni. Głosowanie rozpoczęte

Do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego wybrano 286 projektów, w tym sześć ogólnomiejskich. W dzielnicach, które uzyskają najwyższą frekwencję, zostaną zrealizowane dodatkowe projekty. Na realizację projektów do przeznaczenia jest 12 milionów złotych - 2 miliony zł z puli miejskiej oraz ponad 9 milionów zł z puli podzielonej między 21 dzielnic Gdyni.

- Gdynia to miasto, które słucha potrzeb swoich mieszkańców, a Budżet Obywatelski to jedno z narzędzi, które umożliwiają ich spełnienie. BO angażuje nas wszystkich, pozwalając zgłaszać projekty do realizacji i w trakcie głosowania wybierać te, które uważamy za najważniejsze czy najbardziej wartościowe. Efektem tych działań są pozytywne zmiany zarówno w naszych dzielnicach, jak i w całej Gdyni. Zachęcam wszystkich Państwa do głosowania! To tylko kilka minut, a mogą przynieść ogromne zmiany w naszych najbliższych okolicach - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gdański Budżet Obywatelski 2024. Znamy kolejność projektów w głosowaniu

Najwięcej inicjatyw zostało zgłoszonych na Chyloni – 24, a najmniej na Karwinach – tylko 7. Natomiast najdroższy projekt dzielnicowy został wyceniony na 819 tysięcy złotych – w dzielnicy Chwarzyno-Wiczlina, a najtańsze po 1450 złotych.

BO w Gdyni. Jakie projekty zgłoszono?

Pomysły z BO 2023 dotyczą edukacji, komunikacji i organizacji ruchu, kultury, przestrzeni publicznej, sportu i rekreacji, zdrowia, polityki społecznej oraz zieleni i ochrony środowiska. Jeżeli chodzi o projekty, na które można głosować w ramach zakresu tematycznego Klimatyczny Budżet Obywatelski, dotyczą one ochrony klimatu i środowiska.

W dzielnicy, w której frekwencja głosowania będzie najwyższa, zrealizowany zostanie dodatkowy projekt – „pierwszy pod kreską”, z drugą, największą liczbą głosów. Również w dzielnicach, które zajmą drugie i trzecie miejsce pod względem frekwencji zostaną zrealizowane, mniejsze, dodatkowe projekty. Projekty te zostaną zrealizowane z innych środków miasta.

Wyniki głosowania BO2023 zostaną ogłoszone 21 września. A o wynikach głosowania na dodatkowe projekty, dowiemy się do końca roku.

Głosować można za pomocą strony internetowej www.bo.gdynia.pl albo w jednym ze stacjonarnych punktów głosowania, których listę znajdziemy w specjalnie przygotowanym poradniku BO.

Każdy głosujący można wybrać maksymalnie dziewięć projektów, z czego trzy mogą to być projekty w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskie, trzy projekty dzielnicowe duże oraz trzy projekty dzielnicowe małe, w jednej, dowolnej wybranej dzielnic.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama