Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Starogard Gdański po raz czwarty kręci kilometry w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Starogard Gdański w czerwcu po raz czwarty powalczy z ponad 50 miastami z całej Polski o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny ruszył oficjalny trening, który jest rozgrzewką przed czerwcową walką o puchar.
rowerzyści, Starogard Gdański

Autor: UM Starogard Gdański

Starogard Gdański chce zostać Rowerową Stolicą Polski

– Wystartowaliśmy 21 marca i kręcimy kilometry do 21 maja – mówi Magdalena Nowak z Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim. – Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta. Przyłączcie się, abyśmy mogli poznać tych, którzy mają największą chrapkę na czerwcowy puchar.

Przypomnijmy, ubiegłoroczna walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski miała finał na koniec czerwca. Zaciekle rywalizowali w niej rowerzyści z 56 miast. Przejechane kilometry dla Starogardu Gdańskiego pomogły stolicy Kociewia w 2022 roku zająć 11. miejsce.

  • Na dwóch kółkach jeździło wówczas 812 osób, które łącznie przejechały 117 779,57 km.

Tym samym, o ponad 45 000 km pobity został wynik z 2021 roku (13. miejsce w rankingu). Na rowery wsiadło wtedy około 310 osób, które uruchomiły aplikację Aktywne Miasta.

Starogard Gdański może zostać Rowerową Stolicą Polski. Jak przyłączyć się do akcji?

– Włączyć się w walkę o puchar dla Starogardu mogą wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonu komórkowego – wyjaśnia Magdalena Nowak. – Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, która rejestruje trasy i ich długości, zarejestrować się i wybrać dyscyplinę: jazda na rowerze lub kolarstwo. Pamiętajmy, aby z listy miast biorących udział w rywalizacji wybrać Starogard Gdański. Kiedy już wsiądziemy na rower, włączmy aplikację i kręćmy kilometry dla Starogardu! Użytkownicy urządzeń Garmin powinni skonfigurować je z aplikacją i kilometry będą już naliczać się automatycznie, bez konieczności włączania aplikacji przed każdą rowerową wycieczką – dodaje.

Na trzy najlepsze rowerzystki i trzech najlepszych rowerzystów, którzy w czerwcu przejadą najwięcej kilometrów dla swojego miasta, czekają atrakcyjne nagrody.

– Aby szanse na niespodzianki miały również osoby, które pokonują mniejsze dystanse, będzie można wziąć udział w licznych zabawach organizowanych w czasie trwania pucharu – dodaje Magdalena Nowak.

„Zbierać kilometry” dla Starogardu Gdańskiego można nie tylko indywidualnie, ale i w grupach. Wystarczy wysłać jej nazwę na adres: [email protected]. Po otrzymaniu zgłoszenia grupa zostanie utworzona w aplikacji Aktywne Miasta.

– Zachęcamy również do dołączenia do facebookowej grupy Starogard Gdański – Rowerowa Stolica Polski, gdzie na bieżąco śledzimy poczynania naszych rowerzystów i motywujemy się wzajemnie – dodaje Magdalena Nowak.


Kto w 2022 roku wykręcił najwięcej kilometrów dla Starogardu Gdańskiego? Wyniki

Wśród kobiet najlepsze były:

  • Iwona Jurkiewicz-Pisarska: 1538 km – I miejsce,
  • Magdalena Wolszlegier: 1247 km – II miejsce,
  • Monika Kurkowska-Firyn: 1094 km – III miejsce.

Wśród mężczyzn najwięcej kilometrów wykręcili:

  • Piotr Krzemiński: 4376 km – I miejsce,
  • Janusz Byczyński: 4287 km – II miejsce,
  • Łukasz Kowalewski: 2953 km – III miejsce.
Najlepsi w Starogardzie Gdańskim w edycji z 2022 roku


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama