Umowę o przyznanie środków podpisała Magdalena Forc-Cherek, wójt gminy Starogard w obecności Teresy Jakubowskiej - zastępcy prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Pierwsze pojemniki (na szkło) na odpady trafiły do mieszkańców w ubiegłym roku. Mieszkańcy otrzymają kolejne dwa nowe pojemniki: żółty na metale i tworzywa sztuczne oraz brązowy na bioodpady jeszcze w pierwszym półroczu.
Podpisanie umowy stało się przyczynkiem do spotkania poświęconego tematowi odbioru odpadów. Wzięli w nim udział także: kierownik Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Jabłowie, Andrzej Groth oraz p.o. naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Tomasz Ząbek.
- Ten dzień, to także uroczysty początek zaangażowania GZUK w działania z zakresu obsługi systemu śmieciowego – poinformowała wójt gminy Starogard. - Zakład przejmuje opiekę nad pojemnikami, przynajmniej do momentu, kiedy nie zacznie działać tworzona przez gminy Starogard Gdański i Pelplin spółka komunalna Czyste Kociewie.
GZUK Jabłowo w początkowej fazie realizacji zadania zapewnieni miejsce magazynowe dla nowych pojemników, ich sukcesywną dystrybucję do mieszkańców gminy oraz obsługę systemu informatycznego do ich identyfikacji.
- Zależy nam, żeby gospodarka odpadami była prowadzona na bardzo wysokim poziomie, zgodnie ze wszystkimi przepisami i zasadami, a segregacja jest bardzo ważnym zadaniem – mówi Teresa Jakubowska, zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. - Do tego są niezbędne narzędzia, właśnie m.in. pojemniki. Kwestia utworzenia spółki wydaje mi się słusznym kierunkiem, bo dzięki temu można lepiej nad wszystkim zapanować i prawidłowo funkcjonować.
Warto przypomnieć, że w gminie Starogard, jako jednej z nielicznych wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w roku 2022 nie ulega zmianie (opłata ustalana jest na podstawie deklaracji złożonej w roku 2021 obowiązuje w bieżącym roku).
Napisz komentarz
Komentarze