Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trzy kobiety z Wrzeszcza. Dlaczego warto je poznać?

Przed nami kolejny wieczór w ramach cyklu spotkań wokół historii Dolnego Wrzeszcza, jego architektury, mieszkańców i tajemnic, które skrywa. Podczas dwóch najbliższych spotkań, w wybrane czwartki w miesiącu będzie można porozmawiać z autorkami i autorami książek związanych z dzielnicą.
Trzy kobiety z Wrzeszcza. Dlaczego warto je poznać?
Janina Jarzynówna podczas próby kostiumowej baletu "Harnasie" w Operze Bałtyckiej, 1960 r.

Autor: Tadeusz Link | MNG

Wokół historii Dolnego Wrzeszcza

W najbliższy czwartek (21.03.2024 r., godz. 18.30) bohaterkami wieczoru w Windzie GAK przy Racławickiej 17 będą Alma Richter, Helena Lange, Janina Jarzynówna-Sobczak. A zatem czeka nas rozmowa o kobietach związanych z dzielnicą.

Kim były Alma Richter, Helena Lange, Janina Jarzynówna-Sobczak? Czym zasłużyły się dla Wrzeszcza Dolnego i dlaczego warto znać ich życiorys?

 - Podczas spotkania z Michałem Ślubowskim przybliżymy uczestnikom i uczestniczkom losy kobiet związanych z dzielnicą. Porozmawiamy także o publikacjach autora „Proszarki, celebrytki i święte” oraz „Czarownice, mieszczki, pokutnice” wydane nakładem gdańskiego wydawnictwa Marpress – zapowiadają organizatorzy.

W trakcie spotkania odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będzie publikacja, której  autorem jest Michał Ślubowski.

Michał Ślubowski – absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego, przewodnik po Górze Gradowej i Oliwie, pracownik Hevelianum. Autor książek poświęconych gdańskiej herstorii: Czarownice, mieszczki, pokutnice (2020) oraz Proszarki, celebrytki i święte (2023). Twórca strony Gedanarium oraz współtwórca (z żoną Alicją) podkastów „Makabreski” i „Historia Gdańska dla każdego”. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury w mieście. 

Spotkanie poprowadzi: Natalia Koralewska.

Temat kolejnego spotkania, 25 maja, to robotnicze osiedla Dolnego Wrzeszcza: Kolonia Rzeszy, Roosevelta i domków fińskich – spotkanie z Jarosławem Wasilewskim.

Wstęp wolny.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama