Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na Oruni Górnej będzie ryneczek. Świeże owoce i warzywa

Dzielnica Orunia Górna-Gdańsk Południe doczekała się ryneczku. Na pętli autobusowo-tramwajowej Łostowice-Świętokrzyska od soboty, 23 marca będzie można kupić świeże warzywa i owoce oraz produkty pochodzące od lokalnych dostawców. Dzielnicowy ryneczek wróci też na Piecki-Migowo.
targ

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Gdańsk: Na Oruni Górnej będzie ryneczek. Gdzie kupić świeże warzywa i owoce?

W dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe będzie ryneczek. Stoiska z produktami pochodzącymi z okolicznych gospodarstw wkrótce pojawią się przy Punkcie Obsługi Klienta ZTM na pętli autobusowo-tramwajowej Łostowice Świętokrzyska.

– Działać będą w każdą sobotę, w okresie od 23 marca do 29 czerwca i od 31 sierpnia do 28 października, w godzinach 9:00-13:00 – informuje gdański magistrat.

Ryneczek wraca na Piecki-Migowo w Gdańsku

Ryneczek również od soboty, 23 marca wraca na Piecki-Migowo. Stoiska staną na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Bulońskiej z ul. Rakoczego. Podobnie jak na Oruni, świeże produkty będzie można kupować w każdą sobotę w godzinach 9:00-13:00, od 23 marca do 29 czerwca i od 31 sierpnia do 28 października.

– Ryneczkowi Piecki-Migowo towarzyszyć będzie Pchli Targ organizowany przez radę dzielnicy i cieszący się dużym zainteresowaniem – dodaje gdański magistrat. 

Ryneczek także w dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce w Gdańsku

Także dzielnica Orunia-św. Wojciech-Lipce ma swój ryneczek. Świeże warzywa, owoce i regionalne produkty można kupować przy ul. Gościnnej w piątki i soboty w godzinach 6:00-15:00.

– Dzielnicowe ryneczki to nie tylko miejsce, gdzie mieszkańcy mogą wygodnie kupić zdrowe i ekologiczne produkty – podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Ta inicjatywa jest cenna również dlatego, że aktywizuje i integruje lokalną społeczność. Z drugiej strony, to przykład działań doskonale wpisujących się w strategię Komisji Europejskiej „Od pola do stołu”. Realizując ideę skrócenia łańcucha dostaw żywności, dają one mieszkańcom Gdańska możliwość dokonania zakupów bezpośrednio od rolnika-producenta, co pozwala na otrzymanie towarów świeżych, z gwarancją jakości i autentyczności.

Dzielnicowe ryneczki to inicjatywa Gdańska oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich. Partnerami projektu są Port Czystej Energii, Rady Dzielnicy Piecki-Migowo, Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Morena” oraz Rady Dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama